× بستن تبلیغات
نوامبر
17
2017

حضور دام در تخریب جنگل

یکی از مهمترّین و مؤّثرترین منابع تأمین کننده غذا در روی کره زمین جنگل ها هستند، منابع جنگلی در هر یک از نقاط کره خاکی آنچنان اهمیت دارنده که همه انسانها از وجود آنها احساس نشاط و سرخوشی می کند حتی اگر ظاهراً به سرزمین مولودی و میهنی فرد تعلق نداشته باشد علت این امر این است، که جنگل و درخت ریه ها و اندام تنفس و نگهدارنده کره خاکی هستند و همچنانکه
دسته بندی منابع طبیعی
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 76 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24
حضور دام در تخریب جنگل

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

کاربر

عنوان موضوع :

حضور دام و تخریب و فرسایش جنگل

قدردانی

هر تحقیق و پژوهشی مستلزم طرح اساسی و بیان دقیق مساله و جمع آوری اطلاعات و دسته بندی آنها و نتیجه گیری از داده هاست که نظر به اهمیت و حساسیت موضوع تعینی دام و جنگل اقدامات و منابع استنادی تهیه و نسبت به تهیه گزارش آماده گردید.

بدیهی است، گروه ها و افراد و همکاران زیادی در این تحقیق ما را یاری نمودند که از یکایک آنها سپاسگزاری می نمائیم؛

ü از خانواده ام که در ادامه تحصیل مشوق من بودند.

ü از مسئولین کتابخانه ها و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ابهر که در تأمین منابع همکاری لازم مبذول نمودند.

ü از استاد فرزانه ام که گام به گام در تهیه و تدوین این مقدار نهایت همکاری و کوشش را فراهم و در تدوین این تحقیق یار اصلی و مددکار اصلی بنده بودند که در همین جا از همکاریهای عزیزان و استادم بی نهایت سپاسگزاری می کنم و از خدواند خیر دنیا و سعادت آخرت را مسئلت دارم.

« فهرست مطالب »

عنوان : صفحه :

فصل اول :

مقدمه

بیان مساله

اهمیت مساله

اهداف تحقیق

فصل دوم :

سیستم جنگلبانی و تاریخچه

مشکلات جنگلبانی

تاریخچه مدیریت جنگل های شمال

تشکیل بنگاه جنگل

تشکیل سازمان جنگلبانی

تشکیل وزارت منابع طبیعی

الحاق سازمان به وزارت جهاد سازندگی

تشکیل جهاد کشاورزی و موقعیت منابع طبیعی و جنگل ها

فصل سوم :

آسیب شناسی طرح خروج دام از جنگل های شمال

ضرورت اجرای طرح خروج دام از جنگل

حضور دام و معضل بزرگ در جنگل

حضور دام

تاریخچه دامداری

تاریخچه دامداری در ایران

مشکل حضور دام

دام و انواع خطرات و آسیب ها به محیط زیست

حضور دام در دامداریهای صنعتی

فصل چهارم :

راهکارها و راه حل های اجرائی

خلاصه

منابع جنگل

دام

منابع و مآخذ

فصل اول

مقدمه

بیان مساله

اهمیت و ضرورت مساله

اهداف تحقیق

مقدمه

یکی از مهمترّین و مؤّثرترین منابع تأمین کننده غذا در روی کره زمین جنگل ها هستند، منابع جنگلی در هر یک از نقاط کره خاکی آنچنان اهمیت دارنده که همه انسانها از وجود آنها احساس نشاط و سرخوشی می کند. حتی اگر ظاهراً به سرزمین مولودی و میهنی فرد تعلق نداشته باشد علت این امر این است، که جنگل و درخت ریه ها و اندام تنفس و نگهدارنده کره خاکی هستند و همچنانکه شش در بدن انسان وظیفه دارد اکسیژن لازم را به دهمه اندام ها و عضلات و سلول ها و بافت ها برساند حُکم جنگل نیز چنین است، وظیفه و رسالت و فطرت و ذات جنگل حیات بخش است، جذب دی اکسید کربن است، تولید اکسیژن است، متعادل کننده گازهای مُضّر در طبیعت است، تأمین کننده نم و رطوبت لازم جهت حیات مراتع و چراگاههاست، جنگل تثبیت کننده و حفظ کننده خاک و گیاه خاک سطحی زمین است.

جنگل عامل بازدارنده تخریب زمین ناشی از سیل و سیلاب و باد و طوفان و حتی لرزش های گسلی است. حرکت و جابجایی گسلی در جائیکه درختان ریشه دوانیده اند با شدت و وسعت کم تر اتفاق می افتد، جنگل تأمین کننده سوخت و تعیین کننده و حفظ نسل حیوانات و پرندگان و حشرات و علف های بی شماری است.

جنگل های انبوه شمال آسیا و اروپا و امریکای جنوبی نمونه هایی از این نعمت برای بشریت هستند.

وجود جنگل در دورانی از زمین شناسی (ژوراسیک[1]) آنچنان گسترده و حجیم بوده که امروزه معادن زغال سنگ سنگ و کُک و غیره حاصل دفن انبوهی از جنگل ها در طول میلیونها سال و نیز در گذشته خیلی دور بوده است (زمین شناسی سال چهارم دبیرستان).

علیرغم اهمیت و جایگاهی که جنگل در حفظ تعادل آب و هوایی و نیز تثبیت خاک حاصلخیز و همچنین تأمین مواد غذایی و حفظ علوفه و مرتفع دارد. در اثر ازدیاد جمعیت و شهرنشینی و نیز شیوه های دامداری و استفاده بی رویه ساکنان جنگل و آتش سوزیهای مهیب و غیره این عامل حیات و عامل نگهداره زمین و انسانها در حال کاهش روز افزون است و اقدامات و برنامه ریزی های دولتی و ملّی نتوانسته است، چندان تأثیری در حفظ این نهاد و منبع سرشار ملّی و جهانی داشته باشد. در این کوتاه و مختصر مقصد بررسی حضور دام و تخریب جنگل به وسیله این عامل را داریم.

بیان مسأله

همواره دام و جنگل در زندگی انسانی و تشکیل اجتماعات انسانی در کنار آب نقش اساسی و اولیه را به عهده داشته است، در حالیکه در گذشته جمعیت جهان نسبت به منابع طبیعی قلیل بود، کسی به فکر و نگران کاهش منابع طبیعی نبود و بدون محدودیت با چرای طبیعت و تهیه مایحتاج زندگی لذت و استفاده های خود را از طبیعت می برد. اما در طول 2 سده اخیر نگرانی بشر به کاهش و نابودی منابع طبیعی دو چندان شده و عوامل گوناگونی در تخریب و نابودی این منابع به خصوص جنگل ها نقش دارند. اما دام از هر نوع جزء مهمترین و اصلی ترین عوامل تخریب به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر روی جنگل ها بوده که در بطن تحقیق کاملاً به آن اشاره شده است.

اهمیت جنگل و دام (اهمیت موضوع)

اگر تأمین اکسیژن و محیط زیست سالم و اطمینان از آینده تغذیه انسانها و نیز گازهای سمی و دی اکسید کربن و نابودی فضای سبز و رماتع را در زندگی مهم بدانیم این موضوع کاملاً با این مسایل در ارتباط است و اهمیت جنگل و تخریب آن به وسیله موجود مفید دیگری به نام دام آنچنان پیچیده و مهم است که در این تحقیق فقط به صورت اشاره به برخی مسائل اداری و اجتماعی و اقتصادی آن اشاره شده است.

اهداف مسئله : اهداف موضوع

الف ) شناخت ویژگی های جنگل ؛

ب ) شناخت عوامل تخریب ؛

ج ) راه های تقویت و ترمیم ؛

د ) دام و راه های نابودی طبیعت و جنگل ؛

هـ ) راهکارهای مبارزه ای و بازدارنده ؛

و ) نتیجه گیری و خلاصه.

فصل دوم :

سیستم جنگلبانی و تاریخچه

مشکلات جنگلبانی

تاریخچه مدیریت جنگل های شمال

تشکیل بنگاه جنگل

تشکیل سازمان جنگلبانی

تشکیل وزارت منابع طبیعی

الحاق سازمان به وزارت جهاد سازندگی

تشکیل جهاد کشاورزی و موقعیت منابع طبیعی و جنگل ها

سیستم جنگلبانی

سوره هفتم قرآن کریم یعنی انفال دقیقاً به خاطر اهمیتی که منابع طبیعی چون کوه و دشت و جنگل و دریا دارند. در قرآن کریم این منابع انفال نامیده شده است. و منافع و عایدی و تبعات آن عمومی و در اختیار عموم قرار داده شده است (قرآن کریم، سوره انفال، سوره هفتم).

در ایران تا اواخر دوره قاجار جنگل ها مالکیت و متولی خاصی نداشتند و همانند کوه و دریا مردم به نسبت زندگی اقلیمی و اجتماعی از آن بهره مند می شدند. و چون به اهمیت و جایگاه ارزش آن پی نبرده بودند، هرکس همانطور که دلش می خواست از آن استفاده می کرد.[2]

قطعنامه ریو قطعنامه ای است که همه کشورها را ملزم و متعهد می سازد که از منابع و مراتع و جنگل ها و دشت ها و منابع طبیعی خود حفاظت و مراقبت کنند.[3]

عده ای متعقدند که بحران های حال و آینده در جنگل و منابع طبیعی فقط به خاطر جمعیت و رشد بی رویه آن نیست، بلکه کاهش بی اندازه منابع طبیعی افزایش آلودگی ها، نارسائی توزیع متعادل منابع، رشد صنعتی و رشد اقتصادی از جمله از عوامل دیگر هستند.[4]

فتاحی (1379 ، جنگل های زاگرس) معتقد است، عوامل ذکر شده تنها در بُعد کلان و برای مناطقی که اغلب با مناطق صنعتی مواجه هستند موثر است اما در کشورهای جهان سوم مسأله جمعیت انسان و دام و سایر ابعاد اجتماعی و اقتصادی نقش مهم ایفا می کند.

مخدوم و دیگران (1363 و میلر 1366 و واسمان 1984) معتقدند که با توجه به سرعت رشد تکنولوژی انسان در مقایسه با 8000 سال قبل ارتباطات ده میلیون برابر و سرعت داده پردازی یک میلیون برابر و سرعت دستیابی به منابع انرژی هزار برابر افزایش یافته است. هرچند تلاش همه بر آن است که از راه های مختلف از کاهش بی حد منابع جلوگیری نمایند.[5]

و این نگرانی ها و مشکلات باعث گردید که کشورها به فکر چاره بیفتند و با شیوه های مختلف درصدد جلوگیری از کاهش منابع و یا جایگزینی و یا حداقل مصرف بهینه و مطلوب آن برآیند.

طبق سوابق موجود در ایران تا سال 1294 هیچگونه کنترل و حفاظتی از جنگل ها به عمل نمی آمد. و کشاورزان و ساکنان حاشیه و داخل جنگل ها به صورت بی رویه ضمن چراندن دام ها و استفاده شبانه روزی از جنگل انواع مختلف استفاده یعنی ساختن خانه های چوبی و فروش الوار و حتی قطع درختان برای افزایش زمین های زراعی و ایجاد زمین های علوفه ای برای دام های خود می کردند. که در سال 1294 دولت موظف گردید که در بخش هایی از ایران به خصوص شمال کشور و جنگل های زاگرس اداره فلاحت را راه اندازی کند.

آب و جنگل و درخت و سرسبزی همواره مورد توجه و نیاز و حیات وی بوده اقدامات عظیم در 2000 سال قبل از میلاد در چین در کنترل آب و ایجاد سد و تفکرات فلاسفه یونانی فتل ارسطاطالیس در 384 قبل از میلاد در کشف فیزیک رانش مایعات و ایجاد سد دپاله توسط ایرانیان بر روی رودخانه دجله و ایجاد سدهای شادروان در شوشتر بر روی رود کارون و ایجاد شبکه های آبیاری و زراعت و کنترل آب و خاک و انتقال به وسیله کانال های سفالی در نوع خود بی نظیر است.[6]

از سال 1294 شمسی که مجلس شورای ملّی دولت را موظف به ایجاد اداره فلاحت جهت جنگل ها و مراتع نمود. هرچند عملاً کارهای قابل توجهی صورت نگرفت ولی زمینه تحقیقات و مطالعات عظیمی را توسط صاحب نظران خارجی در ایران را به وجود آورد.

پروفسور اروین گائوبا به سال 1891 در اطریش به دنیا آمد و تا سال 1964 در ایران زندگی و در استرالیا درگذشت.

در سال 1312 از طرف اداره فلاحت به ریاست مدرسه عالی فلاحت کرج منصوب و به تدریج به تدریس پرداخت و در مجموعه بسیار نضیی به نام فلورکرج با همکاری برنمولر در 12 جزوه در سال 1935 تا 1942 در آلمان به چاپ رساند. و آثار جنگلی و خرما در ایران در 1983 در استرالیا به چاپ رسیده است.

از سال 1304 رضاشاه با تأکید بر اجرای فلاحت در ایران جنگلبانی تا حدی رونق یافت و در هر منطقه جنگلی گروه های 3 تا 7 نفری بسته به میزان و وسعت جنگل استخدام می شدند که شامل جنگلبان و محافظ و معلم و غیره می شده است که ضمن بازدید از جنگل و مراقبت فیزیکی به همکاری با مطالعه گران و محققان خارجی هم بودند. و امکانات بسیار محدودی در اختیار داشتند.

مشکل و موانع جنگل بانی در سال های اولیه بسیار زیاد بود. زیرا :

1 ) فرهنگ مردم عادت بر این داشت که بدون هیچ محدودیت و مانعی از جنگل و مواهب آن بهره ببرند ؛

2 ) زندگی اقتصادی مردم یا جنگل گره خورده بود ؛

3 ) دام طیور و تأمین مایحتاج زندگی روستائیان جزء لاینفک زندگی روستائیان و عشایر بود ؛

4 ) از لحاظ اعتقادی جنگل را جزء انفال می دانستند و دخل و تصرف دولت در این باره را هیچگونه بر نمی تافتند ؛

5 ) مردم به شدت وحدت وابسته جنگل بودند، دخالت و وجود اداره ای به نام جنگلبانی را مزاحم آینده زندگی خود و فرزندان می شمردند ؛

6 ) دولت با توجه به گستردگی جنگل ها و با تعداد کم گروه های جنگلبانی قدرت انجام هیچ کاری نداشت ؛

7 ) فلذا در اوایل شروع به کار جنگلبانی فقط جنبه تشریفاتی داشت و فقط با امکانات محدود در یک محل کوچک مستقر می شدند و گاه گاهی به حوزه سر می زدند و با محققان خارجی همکاری می کردند.

در ایران تهیه و تدوین طرح های مدیریت جنگل داری به شیوه جدید در سال 1335 تهیه و اجرای آن به سال 1339 در سازمان جنگل ها و مراتع اجرا گردید.[7]

امروزه جنگلبانی خود سازمان مستقل و نسبتاً گسترده ای است که ضمیمه منابع طبیعی فعالیت می کند و وظایف و کارکردهای آن بسیار گسترده است که شامل هرگونه آسیب زدگی به جنگل را شامل می گردد که از حفاظت از رودخانه، شکار، قطع اشجار، خاکبرداری، کشت بی رویه علوفه غیرمتبط و آبیاری های مضّر و مخرّب و سدبندی های غیرمطالعه شده و حتی کاشت درخت ها و نهال هایی که متناسب و سازگار با منطقه نمی باشد.

امروزه علاوه بر جنگلبانی قطع درخت و هرگونه فعالیت غیرعادی در محیط زیست همچون راه سازی و ساخت مسکن و یا ایجاد گاوداری و مرغ داری و حتی حفر چاه و چاه عمیق و نیمه عمیق و … مستلزم همکاری و کسب اجازه و مجوز از محیط زیست و در حاشیه شهر از شهرداری و اداره جهاد کشاورزی می باشد

پیشینه تحقیق   مبانی نظری  دانلود چارچوب نظری   پیشینه تحقیق در پایان نامه   سایت آگهی رایگان

لینک منبع و پست :

حضور دام در تخریب جنگل


http://medadrangi1395.blog.ir/post/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1%20%D8%AF%D8%A7%D9%85%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8%20%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84

Images for حضور دام در تخریب جنگل

مقاله در مورد حضور دام در تخریب جنگل – مگ ایران
mag-iran.com/مقاله-در-مورد-حضور-دام-در-تخریب-جنگل.htm‎Cachedجنگل عامل بازدارنده تخریب زمین ناشی از سیل و سیلاب و باد و طوفان و حتی … در این
کوتاه و مختصر مقصد بررسی حضور دام و تخریب جنگل به وسیله این عامل را داریم.
4 میلیون دام و تخریب جنگل ها/ تخریب سالانه 3 میلیون هکتار جنگل …
https://www.parsnews.com/…/312916-میلیون-دام-تخریب-جنگل-ها-تخریب-سالانه-میلیون-هکتار-جنگل-توسط-دام-ها‎Cached5 ا کتبر 2015 … پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- متعددی رقم می زند. حضور بیش از پنج میلیون دام در
جنگل های شمال کشور یکی از عوامل اصلی تخریب جنگل است. دام های …
[PDF] ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ در ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ و ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺧﺮوج دام ( ﻓﻮﻣﻦ – پژوهش‌های علوم و …
jwfst.gau.ac.ir/article_2215_5a569b1ae8230fec0162dfd0de6a94f2.pdf‎Cached
Similar13 نوامبر 2012 … دو ﮔﺮوه ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ را در. ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ ﻣ. ﺆ. ﺛﺮ داﻧﺴﺘﻪ. اﻧﺪ. ﮐﻪ از آن ﻣﯿﺎن. 2. ﮔﺮوه از ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻬﻢ. ﺗﺮ.
ﻫﺴﺘﻨﺪ. 1: -. رﺷﺪ ﺟﻤﻌﯿﺖ. دام. و. -2. ﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ،. از ﺳﻮي دﯾﮕﺮ، ﻣﺎﻟﮑﯿﻦ دام در …
آسیب شناسی طرح خروج دام از جنگل های شمال – جنگل‌های شمال
jangalhayeshomal.persianblog.ir/post/11‎Cached
Similarاین پژوهشگر گفت : حضور دام در جنگل از زادآوری طبیعی درختان جلوگیری می‌کند …
می‌توان تخمین زد ۲۰درصد تخریب جنگل، براثر حضور دام ایجاد می‌شود و در میان دام ها،

تحقیق حضور دام در جنگل ها و طرح خروج دام
bankmaghaleh.ir/تحقيق-حضور-دام-در-جنگل-ها-و-طرح-خروج-دام/‎Cachedجنگل و درخت منبع سرشار غذایی و تغذیه ای انسان و دام و حشرات و جانوران و محل زندگی
میلیونها … در این کوتاه و مختصر به بررسی حضور دام و تخریب جنگل می پردازیم.
عوامل تخریب جنگل – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان
zarinshahr.manabeisf.ir/pages/view/pageid/57/lang/fa‎Cached
Similar3- استفاده از جنگلها بعنوان سوخت ، زمانی در منطقه معتدله به علت حضور بیشتر
انسان … در جنگل مایحتاج روزانه خود را از قبیل سوخت و علوفه دام از جنگل تهیه می کنند
.
هشدار کارشناسان در مورد روند شتابان تخریب جنگلها/ تا 30 سال آینده …
www.mehrnews.com/…/هشدار-کارشناسان-در-مورد-روند-شتابان-تخریب-جنگلها-تا-30-سال-آینده‎Cached
Similar6 مارس 2013 … با روند فعلی تخریب جنگلها در 30 سال آینده در کشور جنگلی باقی نمی ماند … حاشیه
جنگل‌ها، حضور دام در جنگل و اجرای ناقص طرح صیانت از جنگل‌ها و …
چرای دام عامل مهم تخریب جنگل های شمال/ اجرای طرح خروج دام از منابع …
https://www.mehrnews.com/…/چرای-دام-عامل-مهم-تخریب-جنگل-های-شمال-اجرای-طرح-خروج-دام-از‎Cached10 فوریه 2014 … وی در مورد حضور دام در جنگل ها خاطر نشان کرد: دام در جنگل بیشترین تخریب را ایجاد
می کند چرا که با خوردن نهال ها تجدید حیات جنگل را به خطر می اندازد …
ایرنا – خسارات حضور دام در جنگل، 11 برابر منافع اقتصادی آن است
www.irna.ir/fa/News/81416358/‎Cached7 دسامبر 2014 … ایرنا – نوشهر – مسوول طرح خروج دام و سامان دهی جنگل نشینان سازمان جنگل ها، … از جنگل
های هیرکانی، گفت: دام داری سنتی در داخل جنگل علاوه بر تخریب …
[PDF] داليل تخريب جنگل – نشریه جنگل و فرآورده های چوب – دانشگاه تهران
https://jfwp.ut.ac.ir/article_35340_0efb36e8d7a883c1a8cbec0de4864021.pdf‎Cachedداليل تخريب جنگل: بررسي مدل هاي ذهني کارشناسان. منابع طبيعي و … تخريب جنگل
می دانند و ارتباطي بين حضور دام در جنگل و تخريب آن قائل نيستند. برگزاري دوره …
هشدار کارشناسان در مورد تخریب جنگل ها / تا 30 سال آینده جنگلی نخواهیم …
www.iew.ir/1391/12/17/7124‎Cached
Similar7 مارس 2013 … با روند فعلی تخریب جنگلها در ۳۰ سال آینده در کشور جنگلی باقی نمی ماند … جنگل‌ها،
قاچاق چوب، فقر گسترده ساکنان حاشیه جنگل‌ها، حضور دام در …
[PDF] شماره 101، تابستان 1393 – سازمان جنگل‌ها
www.frw.org.ir/UploadedFiles/XFiles/frwsite/publication/majalleh/101.pdf‎Similarبنابراین میزان موفقیت یا عدم موفقیت برنامه های توسعه را باید در حضور یا عدم
حضور مردم جستجو کرد. از طرفی …. یکی از راه های جلوگیری از تخریب جنگل ها خروج
دام و.
ایرنا – کاهش مساحت جنگل های شمال/ واقعیت ها و هشدارها
www.irna.ir/fa/NewsPrint.aspx?ID=81183221‎Cached
Similar31 مه 2014 … نوشهر – ایرنا – تخریب و از میان رفتن بخشی از جنگل های هیرکانی در شمال … به عنوان
زمین کشاورزی ، حضور دام در جنگل ، بهره برداری مفرط صنایع چوب …
مازندنومه :خروج دام يا اخراج دامدار؟!
www.mazandnume.com/fullcontent/8982/خروج-دام-يا-اخراج-دامدار؟!/‎Cached16 سپتامبر 2008 … اكنون چند سوال مهم مطرح است، اين كه تخريب جنگل ها تا چه حد ناشي از حضور دام در عرصه
هاي جنگلي است؟ پرسش ديگر اين است كه آيا تنها راه حفظ و نگه …
[PDF] ﺗﺄﺛﯿﺮ داﻣﺪاري ﺳﻨﺘﯽ روي ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ، ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و زﯾ (
https://jsw.um.ac.ir/index.php/jsw/article/download/24244/6744‎Cached
Similarﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ. ﻫﺎي ﺷﻤﺎل اﯾﺮان ﺑﻌﻨﻮان ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮاﻧﻊ در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﯿﻨﻪ اﯾﻦ ﺟﻨﮕﻞ. ﻫـﺎ، ﻋـﻼوه ﺑـﺮ
ﺗﺨﺮﯾـﺐ ﺗﺠﺪﯾـﺪ ﺣﯿـﺎت ﻃﺒﯿﻌـﯽ و. ﻓﺸﺮدﮔﯽ ﺧﺎك، ﺣﺎﺻﻠﺨﯿﺰي ﺳﻄﺢ وﺳﯿﻌﯽ از اﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ. ﻫﺎ را ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﯿﺮ …
نابودی جنگل ها و عوامل آنها – آفتاب
www.aftabir.com/articles/view/…/نابودی-جنگل-ها-و-عوامل-آنها‎Cached
Similar10 مه 2010 … … حضور دام و زندگی در برخی در روستاهای در حاشیه جنگل های کشور از جمله عوامل این
کاهش سطح هستند. اما پرسش این است که آیا سهم این عوامل در تخریب …
جنگلهای زاگرس و عوامل تخریب آن به همراه راهکارهای مقابله با آنها – گروه …
www.oilenergy.ir/index.php/component/k2/zagros-jungles‎Cached
Similar25 آوريل 2015 … همواره در سیاهه عمـده ترین عوامل تخریب جنگل های زاگرس قرار داشته است. … می شوند و
دام های روستایی که در تمام طول سال در عرصه های جنگلی حضور داشته …
بررسي تاثير عوامل تخريب (چراي دام و جنگل نشينان) در تغيير جوامع …
fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?ID=12531‎Cachedدانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی بررسي تاثير عوامل تخريب (چراي دام و …
ازگيل Mespilus germanica و آلوي جنگلي Prunus avium زياد شده و حضور گونه هاي …
جنگل ها را می چرانیم! | رهاسازی زباله در جنگل ها آسیب های – قطره
www.ghatreh.com/news/nn39924595/جنگل-چرانیم‎Cached31 ا کتبر 2017 … تخریب جنگل ها با چرای دام هاالگوهای بهره برداری از جنگل و همچنین نوع معیشت …
حضور دام در جنگل ها را نیز می توان یکی از این تهدیدات جدی دانست.
گزارشی تکان دهنده از وضعیت جنگل های ایران – ایسنا
www.isna.ir/news/91121611163/‎Cached
Similar6 مارس 2013 … هر چند دلایل تخریب جنگل‌ها قابل تامل است اما بی‌مهری مسئولان هم در این امر تاثیر به
سزایی دارد. به گفته … حضور دام در جنگل فاجعه است. بر اساس بند …
مشکلات جنگل های شمال کشور – انجمن دوستداران دماوندکوه
www.damavandkooh.com/R_مشکلات%20جنگل%20های%20شمال%20کشور_222.aspx‎Cached
Similar28 آوريل 2015 … حضور دام های اهلی در جنگل به خصوص در عرصه های بهره برداری شده مانع زادآوری طبیعی
جنگل شده و دام ها با چرای نهال ها سبب تخریب آن می شوند.
[PPT] جمع‌بندي‌ و نتيجه‌گيري‌
lpean-com.persiangig.com/document/powepoint.ppt‎Cached
Similarفرضيه :روند تخريب جنگلها از گذشته تاكنون به علت قطع بي رويه و قاچاق چوب
درختان مرغوب –حضور دام و قطع به منظور اقتصادي –شيوه زندگي جنگل نشينان و
دامداران …
[PDF] جنگل های زاگرس و وضعیت مدیریت بررسی چالش ها 3 – سیده سولماز دشتی
dashti.iauahvaz.ac.ir/…/2015-09-14_02.31.17_بررسی%20چالش%20ها%20و%20وضعیت%20مدیریت%20جنگل%20…‎Cached
Similarمهم ترین عوامل تخریب جنگل های زاگرس چرای بی رویه دام، زراعت در زیر اشکوب جنگل
…. ارج می گردند و دام های روستایی در طول سال در عرصه جنگل حضور داشته و حتی در …
دخالت انسانی عامل ۷۵ درصد تخریب طبیعت است – همشهری آنلاین
www.hamshahrionline.ir/details/288456/Environment/biosphere‎Cached28 فوریه 2015 … وی، جامعه محلی، فعالیت عمرانی، سد سازی، احداث جاده و بهره‌برداری از معادن را عامل
ویرانی طبیعت ذکر کرد و گفت: وی حضور دام در جنگل را بزرگ‌ترین …
نسخه چاپی
www.javanonline.ir/fa/print/463833‎Cached
Similar14 آوريل 2012 … ۹ سال از آغاز طرح خروج دام از عرصه هاي ملي گذشت … چند سوال مهم مطرح است، اين كه
تخريب جنگل ها تا چه حد ناشي از حضور دام در عرصه هاي جنگلي است؟
تخریب ٦‌میلیون هکتار از جنگل‌های ایران – جنگل ها و گیاهان – محیط زیست …
www.salamatnews.com/…/تخریب-٦‌میلیون-هکتار-از-جنگل‌های-ایران‎Cached
Similar12 مارس 2015 … چرا تخریب جنگل‌های هیرکانی و زاگرس آن‌قدر زیاد بوده که کل مساحت … خشکاندن
مرداب‌ها و آبگیرها، جنگل تراشی به منظور کشاورزی، حضور دام در جنگل، …
جنگلها و مراتع – آستارا
www.e-astara.com/index.aspx?siteid=81&pageid=398‎Cached
Similarجنگل ها و مراتع بعنوان یکی از منابع تجدید شونده، که انسان در ایجاد آنها هیچگونه
نقشی … هزار هکتار تخریب یافته، که خوشبختانه امکان بازسازی و احیائ آنها بعنوان
جنگلهای …. آمده مثل طولانی شدن دوره های خشکی، فشردگی خاک در نتیجه حضور دام
درجنگل.
ایبنا – برای حفاظت از جنگل‌ها در مصرف کاغذ صرفه‌جویی کنیم!
www.ibna.ir/fa/…/حفاظت-جنگل-ها-مصرف-کاغذ-صرفه-جویی-کنیم‎Cached
Similar26 ژانويه 2014 … مصرف روزافزون كاغذ در كشور، ايجاد فشار بيش از حد بر جنگل‌ها و محيط زيست … كاغذ
روبه افزايش است و هر روز بیشتر شاهد تخریب جنگل‌های بی‌نظیر کشور … در نابودی
جنگل‌، قاچاق چوب، فقر گسترده ساکنان حاشیه جنگل‌ها، حضور دام در …
سـرزمـیــن مـا – جنگلهای چهارمحال و بختیاری در معرض تخریب
sarzamina.blogfa.com/…/جنگلهای-چهارمحال-و-بختیاری-در-معرض-تخریب‎Cached۶۳ گونه درخت و درختچه در این جنگل ها شناسایی شده است که پوشش عمدهٔ جنگلی این
مناطق بلوط غربی است. دلیل عمده تخریب در جنگلهای چهارمحال و بختیاری حضور دام
مازاد …
جنگل های شمال در حال مرگ تدریجی – ســــــــلام گیلان
salamguilan.com/?p=13387‎Cached16 ژوئن 2017 … درباره تخریب عمدی جنگل‌ها و فرایندی که بدون آتش‌سوزی، درختان را برای مقاصد
مختلف قطع می‌کنند، هم وجود دام و هم … *حضور دام در جنگل فاجعه است
چرای بی رویه دام عامل اصلی تخریب جنگل هیرکانی است – راهنمای سفر به …
ishomal.com/چرای-بی-رویه-دام-عامل-اصلی-تخریب-جنگل-هی/‎Cached23 مه 2015 … چرای بی رویه دام عامل اصلی تخریب جنگل هیرکانی است … مراتع و آبخیزداری کشور،
حدود دو میلیون و ۹۵۰ هزار راس دام در جنگل های هیرکانی حضور دارند.
جنگل‌هاي زاگرس در بخاري ها – سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و …
www.tabnak.ir/fa/news/144481/جنگل‌هاي-زاگرس-در-بخاري-ها‎Cached26 ژانويه 2011 … 50 درصد تخريب جنگل هاي زاگرس و ارسباران طي 20 سال اخير در حالي براي … از سوي
اهالي جنگل است ، مي گويد: حضور دام در جنگل و زراعت عوامل تهديد …
«جنگل ابر»، نماد حفاظت از «جنگل» است – خبرگزاری تسنیم – Tasnim
https://www.tasnimnews.com/…/جنگل-ابر-نماد-حفاظت-از-جنگل-است‎Cached28 فوریه 2015 … مدیرکل حوزه روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن
بیان اینکه دام جنگل و مراتع را تخریب می‌کند، بیان کرد: حضور …
[PDF] ی اﺟﺮای اﺻﻮل ﺟﻨﮕﻞ در ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎ ﻧﻘﺎط ﻗﻮت، ﻧﻘﺎط ﺿﻌﻒ، ﺗﻬﺪﯾﺪ – فصلنامه علوم و …
jest.srbiau.ac.ir/article_195_1012b1a9167a1cac8f1e0c6f6055d00d.pdf‎Cached
Similarﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ. ی ﺷﻤﺎل ﻣﯽ ﺗﻮان اﺷﺎره ﻧﻤﻮد ﺑﻪ. : ﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ؛ ﮐـﺎﻫﺶ. ﺳﻄﺢ. ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ. ؛ ﻋﺪم ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﻬﯿﻪ و
…… ﺗﺠﻬﯿﺰات ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ آن. ﻫﺎ ﺟﻬﺖ ﮐﻨﺘﺮل و ﻧﻈﺎرت ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺮ. ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺨﺮﯾﺐ. (. آﺗﺶ ﺳﻮزی، ﻗﺎﭼﺎق، آﻓﺎت و.
اقتصاد ایران آنلاین – دام‌ها عليه جنگل‌هاي شمال
eghtesadeiranonline.com/vdcaaan6649n0a1.k5k4.html‎Cached20 ژوئن 2013 … اقتصاد ایران آنلاین- آزاده رضايي: سالانه هزاران هکتار از جنگل‌هاي شمال کشور تخريب
مي شود و اين تخريب را عوامل متعددي رقم مي زند. حضور ۶ ميليون دام …
اقتصاد ایران آنلاین – دام‌هایی که جنگل‌های ایران را نابود می‌کنند!
www.eghtesadeiranonline.com/vdcepx8zfjh877i.b9bj.html‎Cached23 نوامبر 2012 … بر اساس آمار پايه سال ۱۳۶۴ حدود ۴ميليون و ۳۷۰هزار واحد دامي در جنگل‌هاي کشور … زمين و
جلوگيري از رشد دانه‌هاي جنگلي از ديگر مضرات حضور دام‌ها در جنگل است. …. نيز با
اشاره به تخريب جنگل‌ها، تعداد دام‌هاي موجود در جنگل‌هاي شمال را ۵برابر …
[PDF] 194 K
ijrdr.areeo.ac.ir/article_104402_7527e3fdd481d3b883a1a89c74a0314c.pdf‎Cachedﻣﺮﺑﻲ ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺨﺶ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﺑﻴﺎﺑﺎن، ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﺟﻨﮕﻠﻬﺎ و ﻣﺮاﺗﻊ ﻛﺸﻮر. -3 … ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﻛﺸﻮر ﻃﻲ ﻗﺮﻧﻬﺎ،
ﺑﺴﺘﺮ زﻳﺴﺖ، ﺗﻮﻟﻴﺪ و ﻣﻌﺎش و ﺣﻀﻮر اﻗﻮام ﻛﻮﭼﻨﺪه اﻳﻦ ﺳﺮزﻣﻴﻦ ﺑﻮده و. ﺑﻪ …. دام ﻣﻄ. ﺮح ﻛﺮده اﺳﺖ . -. ﻛﺮﻳﻤﻲ.
) 1356(. ﻋﻠﻞ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﻣﺮاﺗـﻊ اﻳـﺮان را ﭼـﺮاي. ﺑﻲ. روﻳﻪ. و ﺗﻌﺪاد زﻳﺎد دام و ﭼﺮاي ﺑﻴـﺸﺘﺮ از ﻇﺮﻓﻴـﺖ ﻣﺮﺗـﻊ.
ایران من سبز بمان
iraneman210.iran.sc/‎Cached
Similarانواع بهره برداری ها و دخالت های منجر به تخریب در جنگل های گستره زاگرس مرکزی …..
یکی از علل این نابودی که بسیار پر حاشیه بوده‌ بحث حضور دام در این مراتع است.
[PDF] ﻧﺸﻴﻨﺎن ﺧﺮوج دام از ﺟﻨﮕﻞ و ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﻲ ﺟﻨﮕﻞ ﺗﻌﻴﻴﻦ اوﻟﻮﻳﺖ – مجله جنگل ایران
www.ijf-isaforestry.ir/article_4357_461f24fafba071ace6eba4716b212b09.pdf‎Cached6 سپتامبر 2009 … ﻣﻨﻈﻮر ﺟﻠﻮﮔﻴﺮي از ﺗﺨﺮﻳـﺐ و ﻛـﺎﻫﺶ ﺻـﺪﻣﻪ ﺑـﻪ ﻣﻨـﺎﺑﻊ. ﺟﻨﮕﻠﻲ. ،. روش. ﻫﺎي ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺎﻳـﺪار. را در ﭘـﻴﺶ
ﮔﺮﻓﺘـﻪ. اﻧـﺪ. (. ﻳﺨﻜﺸﻲ،. 1382. ). در اﻳﻦ ﺑﻴﻦ وﺟﻮد ﺟﻨﮕﻞ. ﻧﺸﻴﻨﺎن و ﺣﻀﻮر. دام.
تاپیک جامع – نابودی جنگل های ایران – پرشین پت
persianpet.org/forum/thread43793.html‎Cached5 نوامبر 2006 … خبرگزاري ميراث فرهنگي تخريب و تصرف در جنگل‌ها به حداقل ممكن در چند ….. وي
خاطرنشان کرد: حضور دام از جمله عوامل تهديد عرصه هاي جنگلي است که …
محیط زیست ایران در سالی که گذشت – iran emrooz
www.iran-emrooz.net/index.php/news2/49997/‎Cached24 مارس 2014 … زمين خواران و تخريب کنندگان جنگل پس از ضرب و شتم جنگل بانان، دهها … در زير
اشکوب جنگلها، قطع بی رويه درختان، ريزگردها و حضور دام در جنگلها …
سازمان حفاظت محیط زیست -استان مازندران -زیرپورتال استان مازندران …
mazandaran.doe.ir/Portal/…/ShowPage.aspx?…ID…‎Cachedبزرگ‌ترین گوزن ایرانی از نظر جثه است و از عوامل تهدید‌کننده آن تخریب … تغییر
کاربری و توسعه‌ی روستاها، حضور دام در جنگل نیز از عوامل مهم تخریب به شمار می روند.
جنگلهای مدیترانه ای ایران – … For nature – هومن روانبخش
hoomanjangali.persianblog.ir/tag/جنگلهای_مدیترانه_ای_ایران‎Cachedمورد اول مربوط به اتوبان تهران-شمال بوده که در منطقه مرزن آباد و حسن آباد تخریب …
محدود کردن حضور دام می تواند احیای طبیعی جنگلهای زربین منطقه را در پی داشته باشد
.
ارزیابی اقتصادی- اجتماعی طرح‌های ساماندهی و خروج دام از جنگل و تجمیع …
neijournal.iaunour.ac.ir/article_515443.html‎Cachedطرح ساماندهی و خروج دام از جنگل و تجمیع خانوارهای پراکنده جنگلنشین در واقع طرح …
بر اساس مطالعات صورت گرفته،87 درصد از عوامل تخریب در منابع طبیعی … این دوره
تاکید مسئولان و کارشناسان جنگل بر عدم حضور دام در جنگل‌های شمال بوده است (25).
چه عواملی منابع طبیعی و جنگل ها را تهدید می کند؟ – باشگاه خبرنگاران
www.yjc.ir/fa/…/چه-عواملی-منابع-طبیعی-و-جنگل-ها-را-تهدید-می-کند‎Cached18 آوريل 2017 … … اثرات نامطلوب تغییرات اقلیمی،چرای بیش از حد دام، آتش سوزی جنگل ها و برداشت
های غیر مجاز از منابع تهدید و تخریب منابع طبیعی را به همراه دارد.
بررسی مفهومی پیوند اجتماعات محلی با جنگل‌های شمال – شبکه مطالعات …
npps.ir/ArticlePreview.aspx?id=11274‎Cached6 ژوئن 2015 … در نقطه مقابل این وصف از وابستگی، آمارها از فاجعه تخریب این جنگل‌ها … غیر مجاز
توسط جنگلنشینان و روستاییان، حضور دام در جنگل، سرشاخهزنی و …
[PDF] برنامه جنگل (pdf, 600KB) – موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور
www.rifr-ac.org/FA/userfiles/file/UFiles/forest.pdf‎Cachedﻣﺼﺮف ﺳﺎﻛﻨﻴﻦ ﻛﺮه ﺧﺎﻛﻲ ﺟﻤﻠﮕﻲ ﻛﺎﻫﺶ ﭘﻮﺷﺶ ﮔﻴـﺎﻫﻲ و ﺗﺨﺮﻳـﺐ ﺟﻨﮕـﻞ و ﻣﺮﺗـﻊ را در ﺑـﺮ داﺷـﺘﻪ. اﺳﺖ …..
ﺣﻀﻮر. دام و داﻣﺪار. ، ﻣﺮدم ﻓﻘﻴﺮ، روﺳﺘﺎﺋﻴﺎن و ﺧﺎﻧﻮارﻫﺎي ﺟﻨﮕﻞ ﻧﺸﻴﻦ در ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎي ﺟﻨﮕﻠﻲ. و.
جنگل های گلستان گنجینه ذخایر ملی/مردم بهترین دیده بان منابع طبیعی
www.golestan24.com/…/7077-جنگل-های-گلستان-گنجینه-ذخایر-ملی-مردم-بهترین-دیده-بان-منابع-طبیعی‎Cached20 آوريل 2015 … ما در بخش هایی از جنگل های استان شاهد تخریب کیفی هستیم به طوری که حضور دام در
این مناطق به دلیل هم مرز بودن آن ها با اراضی زراعی اتفاق می افتد و …
Fars News Agency : لزوم تصمیمات منطقه‌ای برای جنگل‌ها/ طرح تنفس …
www.farsnews.com/printable.php?nn=13940822000658‎Cached14 نوامبر 2015 … امینی با بیان اینکه ما نگران تخریب بیشتر و تصمیمی که از سوی دولت … کرد: با
توجه به تضاد دام با جنگل، تاکنون 81 درصد از دام‌ها از جنگل خارج شدند. … اکبر نجفی
بر لزوم حضور نماینده سازمان جنگل‌ها در این جلسه تاکید کرد و گفت: …
جنگل سازي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وبي جنگل‌زد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ايران – زیست بوم
zistboom.com/fa/news/…/جنگل-سازي-د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وبي-جنگل‌زد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايي-د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر-ايران‎Cached26 ا کتبر 2015 … ارزش برخی از گونه‌ها و د‌‌‌‌رختان که د‌‌‌‌ر تخریب و تصرفات غیرقانونی مورد‌‌‌‌ ارزیابی قرار
… فشار بیش از حد‌‌‌‌ حضور د‌‌‌‌ام، کشت زیراشکوب جنگل، گلا ‌زنی، …
روزنامه كيهان90/11/25: پنجاه هزار تا يك ميليون تومان جريمه قطع يك درخت
www.magiran.com/npview.asp?ID=2449123‎Similar14 فوریه 2012 … او در همين ارتباط از طرح خروج دام از جنگل ها مي گويد: «طرح ساماندهي جنگل نشينان …
شود و هم از روند تخريب مراتع از طريق افزايش بي رويه چراي دام و يا مازاد بر … پارك و
جنگل چنانچه آتش سوزي شود بلافاصله قرقبان اطلاع داده و با حضور به …
با تخریب جنگل ها، زندگی خودمان را سخت و نابود می کنیم. | ABCity
abcity.ir/2534‎Cached8 نوامبر 2016 … عوامل انسانی تخریب جنگلها. چرای دام. زیانهای وارده به جنگلها از راه چرای دام سابقه
طولانی دارد. از روزگاری که اقتصاد شبانی زیر بنای تکاملی جامعه را …
بنه | دیده‌بان طبیعت بختیاری
www.tabiatbakhtiari.com/?s=بنه‎Cached
Similarگسترش زراعت دیم در زیراشکوب جنگل‌های زاگرس، حضور پرشمار دام و چرای مفرط در …
و جالب‌تر اینکه راه جلوگیری از عقب‌نششینی و تخریب جنگل‌های بلوط و احیای …
اتش سوزی عامل تازه ی تخریب جنگل های زاگرس شمالی – جغرافیای شهری …
geogeraphy87.blogfa.com/post-21.aspx‎Cached
Similarاتش سوزی عامل تازه ی تخریب جنگل های زاگرس شمالی. آب، خاک، جنگل و مرتع هر ….
ایشان ادعا می کنند که “حضور دام در جنگل و مرتع کنترل شده است.” واقعیت این است که

حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبيعی يك وظيفه همگانی است
www.lahig.ir/fa/pages/?cid=3686‎Cached
Similar2 آوريل 2011 … رئيس اداره منابع طبيعي لاهيجان گفت: جنگل‌ها و مراتع جزء منابع خدادادي و از … وي
تصريح كرد: تخريب جنگل به دليل بهره‌وري بي‌رويه و غيراصولي، قطع غيرمجاز و
استفاده نادرست جنگل‌نشينان از جنگل و حضور دام در آن صورت گرفته و …
[PDF] دریافت فایل
ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/521976‎Cachedﻣﺤﺼﻮﻻت داﻣـﯽ از ﯾـﮏ ﺳـﻮ. و. ﺑـﺎﻻ ﺑـﻮدن … ﺑﻮﻣﯽ و ﻋﺪم اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻮﺛﺮ از ﺟﻮاﻣﻊ ﻣﺤﻠﯽ در ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺳﺎزي،
ﺗـﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿـﺮي و ﻋـﺪم ﺣـﻀﻮر ذﯾﻨﻔـﻊ ﻫـﺎ و ذي …. ﻧﺮخ ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﯿﺶ از دو ﺑﺮاﺑﺮ اﺣﯿﺎي آن ﻫﺎ رﺳﯿﺪه
ﺑﻮد.
جنگل – طبیعت ایران
mehrdadaval.persianblog.ir/tag/جنگل‎Cachedتگ ها: منابع طبیعی و سازمان جنگلها ومراتع و تخریب و جنگل …. اما حضور دام در
جنگلهای شمال با وجود تاج پوشش فراوان جنگلی و عدم تابش نور به کف جنگل ودر
نتیجه عدم …
گزارش/ جنگل‌هاي شمال ايران بيمار است | خبرگزاری کشاورزی و منابع …
iann.ir/?p=13896‎Cached15 نوامبر 2015 … گزارش/ جنگل های شمال کشور به روز سیاه نشسته اند ….. به هيچ وجه ما چنين ادعائي
نداريم زيرا عوامل تخريب متعدد است از جمله حضور دام در جنگل، زمين …
نگهبان کوهستان – گزارش برنامه جنگل نوردی باجا
nishakooh.blogfa.com/post/28‎Cached
Similarخروج دام از جنگلهای منطقه سبب زاد آوری بسیار خوب گونه جنگلی افرا شده است و این
خود نشان دهنده آن است که حضور دام در جنگل نیز یکی از عوامل مهم تخریب جنگی می باشد

گزارشی تکان دهنده از وضعیت جنگل های ایران – پایگاه خبر و عکس ایران
www.iranpn.com/view/21441.html‎Cached6 مارس 2013 … هر چند دلایل تخریب جنگل‌ها قابل تامل است اما بی‌مهری مسئولان هم در این امر تاثیر به
سزایی دارد. به گفته … حضور دام در جنگل فاجعه است. بر اساس بند …
«بز» تخریب کننده مرتع یا راه حل مقابله با تغییر اقلیم – دنیای سفر
www.donyayesafar.com/n/4515‎Cached30 ژانويه 2016 … در همایشی که با هدف دستیابی ایران به کرسی روز جهانی بز در موسسه تحقیقات علوم
دامی کشور با حضور عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب …
[DOC] 20120326173652-4023-597.docx
www.ensani.ir/storage/Files/20120326173652-4023-597.docx‎Cached
Similarسازمان جنگلها وجود دام و تبع آن دامداران را از عوامل نابودی به شمار می آورد و … گفتنی
اینکه سالیانه 2/7 میلیون هکتار از منابع جنگلی جهان تخریب می شود. ….. به علت
حضور دامداران سنتی در جنگل سالانه 800 الی 900 هزار متر مکعب از چوبهای جنگلی
در …
نجات جنگل های شمال – خر دوپاره شدن جنگل های هیرکانی
sosjangal.blogfa.com/post-7.aspx‎Cachedحضور دریاچه ی مازندران به عنوان بزرگترین دریاچه ی جهان، بازمانده ی دریای بزرگ ….
از حد دام‌ در جنگل‌ و مرتع‌ و تبدیل‌ جنگل‌ به‌ اراضی‌ کشاورزی‌ و باغی‌ را از عوامل‌ تخریب‌

خاطرات اسکندر فیروز: Memoirs of Eskandar Firouz – Google Books Result
https://books.google.co.uk/books?isbn=1588140881
Eskandar Firouz, اسکندر فیروز – ‎2012 – Engineers
شرفیابی تقریباً در همین برهه از زمان به حضور شاه شرفیاب شادم تا راجع به … دانستم
تا پس از توضیحات مختصری دربارهٔ امور کانون شکار، به اهمیت مراتع و جنگلها و نیز
به … راجع به زیان هایی که به واسطه افراط در چرای دام به مراتع کشور وارد میشود، که
گاهی … چرا می کنند؛ اضافه کردم که چرای باز بالاخصی موجب بیشترین تخریب می
شود.نابودی یك ششم درختان بلوط غرب كشور / شدت تخریب جنگل‌ بالاست …
www.momtaznews.com/نابودی-یك-ششم-درختان-بلوط-غرب-كشور-شدت/‎Cached22 مه 2015 … نابودی یک ششم درختان بلوط غرب کشور / شدت تخریب جنگل‌ بالاست …. ۳۰۷ هزار
هکتار جنگل در چهارمحال و بختیاری/ حضور دام مهمترین عامل تخریب …
سایت خبری محیط زیست ایران – جنگل‌های هیرکانی در صف مرگ!
www.mohitzist.ir/fa/content/1541/جنگل‌های-هیرکانی-در-صف-مرگ!‎Cached17 ژانويه 2015 … اما این جنگل‌های ارزشمند با ویلاسازی، جاده‌سازی و چرای دام در حال نابودی و حتی … برده‌اند
اما تاکید می‌کند که تعلیف دام بیشترین تخریب جنگل را در پی دارد. … علمی در
جنگل‌ها شکل گیرد و هم دام‌ها در عرصه‌های جنگلی حضور داشته باشند.
نیستی به جان هستی «هلن», زوال جنگل‌های بلوط – بختیاران
www.bakhtyaran.com/report/356-helen-zagros-baloot‎Cached24 فوریه 2014 … جزایری حضور دام مازاد بر ظرفیت در جنگل‌های استان را از جمله علل تخریب جنگل عنوان
کرد و ادامه داد: حضور مردم در عرصه‌های جنگلی، رشد فزاینده جمعیت و …
بررسی تاثیر خصوصیات رویشگاهی و تخریب های انسانی بر تنوع …
plant.ijbio.ir/article_567_68.html‎Cachedواژه‌های کلیدی: تنوع گونه های گیاهی، خصوصیات خاک، تحلیل مسیر، جنگل های زاگرس
… یکی از عوامل تخریب در زاگرس چرای سنگین دام در جنگل است که به خصوصیات خاک
….. در خاکهای با مواد آلی بالا ظرفیت تبادل کاتیونی افزایش یافته و انتظار حضور …
جنگل‌های مانگرو در چنگ مرگ – جام جم آنلاین
jamejamonline.ir/online/…/جنگل‌های-مانگرو-در-چنگ-مرگ‎Cached8 مه 2016 … چرای دام و خشکسالی، از عواملی است که زادآوری درختان حرا و چندل را تهدید می‌کند …
بومیان حاشیه رویشگاه‌های مانگرو به عنوان یکی از عوامل تخریب جنگل‌های حرا یاد … با
حفظ جوانب زیست‌محیطی شرایط حضور گردشگران را در این رویشگاه‌ها …

 • دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری
 • دانلود تحقیق ماوراء صوت (Ultrasound)
 • دانلود پژوهش طراحی فنی – استادیوم ورزشی
 • دانلود پژوهش رنگ در نشانه (پیكتوگرام)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحولات اجتماعی
 • دانلود پژوهش آجر سبک
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه تفکر انتقادی
 • دانلود پژوهش كاربرد كامپیوتری بردارهای رتیز وابسته به بار
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه مواد مخدر
 • دانلود مقاله آمار میزان بارندگی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه مطالعات تاب آوری
 • دانلود پژوهش آمار عامل های کاهش ازدواج کدامند؟
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهریه در اسلام
 • دانلود پژوهش آمار
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیش بینی مدیریت
 • دانلود تحقیق نقش سیستمهای اطلاعاتی و تكنولوژی در مدیریت زنجیره‌ تامین
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پژوهشگری معلمان
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازی رایانه ای
 • دانلود پژوهش بررسی طرح تولید نان های صنعتی و بهبود دهنده ها
 • دانلود مبانی نظری بازنمایی تفاوت های جنسیتی در سینما
 • دانلود مبانی نظری قدرت در نگاه مارکسیسم، نخبه گرایان و…
 • دانلود تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهمیت مالیات
 • دانلود پژوهش خواص سوپرآلیاژها و مقاومت آنها در برابر خوردگی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی چیست
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق الگوهای ارتباطی خانواده و انگیزش پیشرفت
 • دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس
 • نقد و بررسی آثار معماری جیمز استرلینگ
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد
 • نقاشی دیواری دو امام زاده در استان گیلان شهر لاهیجان
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر
 • تکنولوژی اجراء در سد خاکی با هسته رسی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش استنادها درایران وجهان
 • چرا و چگونه میکرو RNA ها را بررسی می کنند ؟ MicroRNA: Why Study It and How
 • ادبیات و پیشینه تحقیق بازار سرمایه
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق در اسلام
 • دانلود مقاله حشرات، قارچ، میكروارگانیسم ها
 • ادبیات و پیشینه تحقیق افسردگی
 • دانلود مقاله اختلالات متابولیکی در گاوهای شیری
 • ادبیات و پیشینه تحقیق اختیارات سرمایه گذاری
 • دانلود مقاله خوراک تغذیه در گاو
 • ادبیات و پیشینه تحقیق اخلاق حرفه ای
 • دانلود مقاله خوراک حیوانات اهلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی و ادراک خداوند (فصل دوم)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهداف پیشرفت تحصیلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان (فصل دوم)
 • دانلود مبانی و پیشینه نظری هویت و نحوه شکل گیری آن (فصل دوم پایان نامه)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری دلزدگی زوجین در زندگی زناشویی
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه کاری کارکنان(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های هویتی(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد ویژگی های شخصیتی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های مدیریت(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک بینایی و شنوایی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش رضایت شغلی و سلامت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های هویت فردی و پیشرفت تحصیلی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت عمومی و تعارض کار با خانواده(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حافظه و ابعاد حافظه(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های عشق ورزی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش انگیزه یادگیری بالینی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش یادگیری خود تنظیمی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال ADHD یا بیش فعالی و نقص توجه(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودکشی و افکار خودکشی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ابعاد سرشت و منش در شخصیت (فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودپنداره تحصیلی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و شیوه های فرزندپروری(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش موسیقی درمانی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش امیدواری و امید به زندگی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوگیری توجه(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش روان درمانی حمایتی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اضطراب امتحان(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عملکرد تحصیلی و پیشرفت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت های اجتماعی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق مولفه های خلاقیت(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارهای خودکنترلی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودپنداری و خویشتن داری(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش راهبرد های فراشناخت(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت عمومی فردی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ابعاد تربیت معنوی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های رسانه ها(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های رسانه ها(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ماهواره و نهاد خانواده(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای فراشناخت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش تحلیل محتوا(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی(فصل دوم)
 • <a rel="nofollow" href="http://doc.lono.ir/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d9%be%da%98%d9%88%d9%87%d8%b4-%d8%a7%d8%ad%d8%b3%
  لینک منبع و پست :

  حضور دام در تخریب جنگل


  http://pishine.wordpressblog.ir/%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%a8-%d8%ac%d9%86%da%af%d9%84-2/

  Images for حضور دام در تخریب جنگل

  مقاله در مورد حضور دام در تخریب جنگل – مگ ایران
  mag-iran.com/مقاله-در-مورد-حضور-دام-در-تخریب-جنگل.htm‎Cachedجنگل عامل بازدارنده تخریب زمین ناشی از سیل و سیلاب و باد و طوفان و حتی … در این
  کوتاه و مختصر مقصد بررسی حضور دام و تخریب جنگل به وسیله این عامل را داریم.
  [PDF] ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ در ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ و ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺧﺮوج دام ( ﻓﻮﻣﻦ – پژوهش‌های علوم و …
  jwfst.gau.ac.ir/article_2215_5a569b1ae8230fec0162dfd0de6a94f2.pdf‎Cached
  Similar13 نوامبر 2012 … دو ﮔﺮوه ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ را در. ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ ﻣ. ﺆ. ﺛﺮ داﻧﺴﺘﻪ. اﻧﺪ. ﮐﻪ از آن ﻣﯿﺎن. 2. ﮔﺮوه از ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻬﻢ. ﺗﺮ.
  ﻫﺴﺘﻨﺪ. 1: -. رﺷﺪ ﺟﻤﻌﯿﺖ. دام. و. -2. ﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ،. از ﺳﻮي دﯾﮕﺮ، ﻣﺎﻟﮑﯿﻦ دام در …
  4 میلیون دام و تخریب جنگل ها/ تخریب سالانه 3 میلیون هکتار جنگل …
  https://www.parsnews.com/…/312916-میلیون-دام-تخریب-جنگل-ها-تخریب-سالانه-میلیون-هکتار-جنگل-توسط-دام-ها‎Cached5 ا کتبر 2015 … پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- متعددی رقم می زند. حضور بیش از پنج میلیون دام در
  جنگل های شمال کشور یکی از عوامل اصلی تخریب جنگل است. دام های …
  تحقیق حضور دام در جنگل ها و طرح خروج دام
  bankmaghaleh.ir/تحقيق-حضور-دام-در-جنگل-ها-و-طرح-خروج-دام/‎Cachedجنگل و درخت منبع سرشار غذایی و تغذیه ای انسان و دام و حشرات و جانوران و محل زندگی
  میلیونها … در این کوتاه و مختصر به بررسی حضور دام و تخریب جنگل می پردازیم.
  آسیب شناسی طرح خروج دام از جنگل های شمال – جنگل‌های شمال
  jangalhayeshomal.persianblog.ir/post/11‎Cached
  Similarاین پژوهشگر گفت : حضور دام در جنگل از زادآوری طبیعی درختان جلوگیری می‌کند …
  می‌توان تخمین زد ۲۰درصد تخریب جنگل، براثر حضور دام ایجاد می‌شود و در میان دام ها،

  عوامل تخریب جنگل – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان
  zarinshahr.manabeisf.ir/pages/view/pageid/57/lang/fa‎Cached
  Similar3- استفاده از جنگلها بعنوان سوخت ، زمانی در منطقه معتدله به علت حضور بیشتر
  انسان … در جنگل مایحتاج روزانه خود را از قبیل سوخت و علوفه دام از جنگل تهیه می کنند
  .
  هشدار کارشناسان در مورد روند شتابان تخریب جنگلها/ تا 30 سال آینده …
  www.mehrnews.com/…/هشدار-کارشناسان-در-مورد-روند-شتابان-تخریب-جنگلها-تا-30-سال-آینده‎Cached
  Similar6 مارس 2013 … با روند فعلی تخریب جنگلها در 30 سال آینده در کشور جنگلی باقی نمی ماند … حاشیه
  جنگل‌ها، حضور دام در جنگل و اجرای ناقص طرح صیانت از جنگل‌ها و …
  چرای دام عامل مهم تخریب جنگل های شمال/ اجرای طرح خروج دام از منابع …
  https://www.mehrnews.com/…/چرای-دام-عامل-مهم-تخریب-جنگل-های-شمال-اجرای-طرح-خروج-دام-از‎Cached10 فوریه 2014 … وی در مورد حضور دام در جنگل ها خاطر نشان کرد: دام در جنگل بیشترین تخریب را ایجاد
  می کند چرا که با خوردن نهال ها تجدید حیات جنگل را به خطر می اندازد …
  ایرنا – خسارات حضور دام در جنگل، 11 برابر منافع اقتصادی آن است
  www.irna.ir/fa/News/81416358/‎Cached7 دسامبر 2014 … ایرنا – نوشهر – مسوول طرح خروج دام و سامان دهی جنگل نشینان سازمان جنگل ها، … از جنگل
  های هیرکانی، گفت: دام داری سنتی در داخل جنگل علاوه بر تخریب …
  مازندنومه :خروج دام يا اخراج دامدار؟!
  www.mazandnume.com/?PNID=V8982‎Cached16 سپتامبر 2008 … اكنون چند سوال مهم مطرح است، اين كه تخريب جنگل ها تا چه حد ناشي از حضور دام در عرصه
  هاي جنگلي است؟ پرسش ديگر اين است كه آيا تنها راه حفظ و نگه …
  هشدار کارشناسان در مورد تخریب جنگل ها / تا 30 سال آینده جنگلی نخواهیم …
  www.iew.ir/1391/12/17/7124‎Cached
  Similar7 مارس 2013 … با روند فعلی تخریب جنگلها در ۳۰ سال آینده در کشور جنگلی باقی نمی ماند … جنگل‌ها،
  قاچاق چوب، فقر گسترده ساکنان حاشیه جنگل‌ها، حضور دام در …
  [PDF] داليل تخريب جنگل – نشریه جنگل و فرآورده های چوب – دانشگاه تهران
  https://jfwp.ut.ac.ir/article_35340_0efb36e8d7a883c1a8cbec0de4864021.pdf‎Cachedداليل تخريب جنگل: بررسي مدل هاي ذهني کارشناسان. منابع طبيعي و … تخريب جنگل
  می دانند و ارتباطي بين حضور دام در جنگل و تخريب آن قائل نيستند. برگزاري دوره …
  [PDF] شماره 101، تابستان 1393 – سازمان جنگل‌ها
  www.frw.org.ir/UploadedFiles/XFiles/frwsite/publication/majalleh/101.pdf‎Similarبنابراین میزان موفقیت یا عدم موفقیت برنامه های توسعه را باید در حضور یا عدم
  حضور مردم جستجو کرد. از طرفی …. یکی از راه های جلوگیری از تخریب جنگل ها خروج
  دام و.
  [PDF] ﺗﺄﺛﯿﺮ داﻣﺪاري ﺳﻨﺘﯽ روي ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ، ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و زﯾ (
  https://jsw.um.ac.ir/index.php/jsw/article/download/24244/6744‎Cached
  Similarﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ. ﻫﺎي ﺷﻤﺎل اﯾﺮان ﺑﻌﻨﻮان ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮاﻧﻊ در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻬﯿﻨﻪ اﯾﻦ ﺟﻨﮕﻞ. ﻫـﺎ، ﻋـﻼوه ﺑـﺮ
  ﺗﺨﺮﯾـﺐ ﺗﺠﺪﯾـﺪ ﺣﯿـﺎت ﻃﺒﯿﻌـﯽ و. ﻓﺸﺮدﮔﯽ ﺧﺎك، ﺣﺎﺻﻠﺨﯿﺰي ﺳﻄﺢ وﺳﯿﻌﯽ از اﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ. ﻫﺎ را ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﯿﺮ …
  جنگلهای زاگرس و عوامل تخریب آن به همراه راهکارهای مقابله با آنها – گروه …
  www.oilenergy.ir/index.php/component/k2/zagros-jungles‎Cached
  Similar25 آوريل 2015 … همواره در سیاهه عمـده ترین عوامل تخریب جنگل های زاگرس قرار داشته است. … می شوند و
  دام های روستایی که در تمام طول سال در عرصه های جنگلی حضور داشته …
  نابودی جنگل ها و عوامل آنها – آفتاب
  www.aftabir.com/articles/view/…/نابودی-جنگل-ها-و-عوامل-آنها‎Cached
  Similar10 مه 2010 … … حضور دام و زندگی در برخی در روستاهای در حاشیه جنگل های کشور از جمله عوامل این
  کاهش سطح هستند. اما پرسش این است که آیا سهم این عوامل در تخریب …
  بررسي تاثير عوامل تخريب (چراي دام و جنگل نشينان) در تغيير جوامع …
  fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?ID=12531‎Cachedدانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی بررسي تاثير عوامل تخريب (چراي دام و …
  ازگيل Mespilus germanica و آلوي جنگلي Prunus avium زياد شده و حضور گونه هاي …
  گزارشی تکان دهنده از وضعیت جنگل های ایران – ایسنا
  www.isna.ir/news/91121611163/‎Cached
  Similar6 مارس 2013 … هر چند دلایل تخریب جنگل‌ها قابل تامل است اما بی‌مهری مسئولان هم در این امر تاثیر به
  سزایی دارد. به گفته … حضور دام در جنگل فاجعه است. بر اساس بند …
  نسخه چاپی
  www.javanonline.ir/fa/print/463833‎Cached
  Similar14 آوريل 2012 … ۹ سال از آغاز طرح خروج دام از عرصه هاي ملي گذشت … چند سوال مهم مطرح است، اين كه
  تخريب جنگل ها تا چه حد ناشي از حضور دام در عرصه هاي جنگلي است؟
  [PDF] جنگل های زاگرس و وضعیت مدیریت بررسی چالش ها 3 – سیده سولماز دشتی
  dashti.iauahvaz.ac.ir/…/2015-09-14_02.31.17_بررسی%20چالش%20ها%20و%20وضعیت%20مدیریت%20جنگل%20…‎Cached
  Similarمهم ترین عوامل تخریب جنگل های زاگرس چرای بی رویه دام، زراعت در زیر اشکوب جنگل
  …. ارج می گردند و دام های روستایی در طول سال در عرصه جنگل حضور داشته و حتی در …
  مشکلات جنگل های شمال کشور – انجمن دوستداران دماوندکوه
  www.damavandkooh.com/R_مشکلات%20جنگل%20های%20شمال%20کشور_222.aspx‎Cached
  Similar28 آوريل 2015 … حضور دام های اهلی در جنگل به خصوص در عرصه های بهره برداری شده مانع زادآوری طبیعی
  جنگل شده و دام ها با چرای نهال ها سبب تخریب آن می شوند.
  دخالت انسانی عامل ۷۵ درصد تخریب طبیعت است – همشهری آنلاین
  www.hamshahrionline.ir/details/288456/Environment/biosphere‎Cached28 فوریه 2015 … وی، جامعه محلی، فعالیت عمرانی، سد سازی، احداث جاده و بهره‌برداری از معادن را عامل
  ویرانی طبیعت ذکر کرد و گفت: وی حضور دام در جنگل را بزرگ‌ترین …
  [PPT] جمع‌بندي‌ و نتيجه‌گيري‌
  lpean-com.persiangig.com/document/powepoint.ppt‎Cached
  Similarفرضيه :روند تخريب جنگلها از گذشته تاكنون به علت قطع بي رويه و قاچاق چوب
  درختان مرغوب –حضور دام و قطع به منظور اقتصادي –شيوه زندگي جنگل نشينان و
  دامداران …
  جنگل ها را می چرانیم! | رهاسازی زباله در جنگل ها آسیب های – قطره
  www.ghatreh.com/news/nn39924595/جنگل-چرانیم‎Cached31 ا کتبر 2017 … تخریب جنگل ها با چرای دام هاالگوهای بهره برداری از جنگل و همچنین نوع معیشت …
  حضور دام در جنگل ها را نیز می توان یکی از این تهدیدات جدی دانست.
  جنگلها و مراتع – آستارا
  www.e-astara.com/index.aspx?siteid=81&pageid=398‎Cached
  Similarجنگل ها و مراتع بعنوان یکی از منابع تجدید شونده، که انسان در ایجاد آنها هیچگونه
  نقشی … هزار هکتار تخریب یافته، که خوشبختانه امکان بازسازی و احیائ آنها بعنوان
  جنگلهای …. آمده مثل طولانی شدن دوره های خشکی، فشردگی خاک در نتیجه حضور دام
  درجنگل.
  تخریب ٦‌میلیون هکتار از جنگل‌های ایران – جنگل ها و گیاهان – محیط زیست …
  www.salamatnews.com/…/تخریب-٦‌میلیون-هکتار-از-جنگل‌های-ایران‎Cached
  Similar12 مارس 2015 … چرا تخریب جنگل‌های هیرکانی و زاگرس آن‌قدر زیاد بوده که کل مساحت … خشکاندن
  مرداب‌ها و آبگیرها، جنگل تراشی به منظور کشاورزی، حضور دام در جنگل، …
  ایبنا – برای حفاظت از جنگل‌ها در مصرف کاغذ صرفه‌جویی کنیم!
  www.ibna.ir/fa/…/حفاظت-جنگل-ها-مصرف-کاغذ-صرفه-جویی-کنیم‎Cached
  Similar26 ژانويه 2014 … مصرف روزافزون كاغذ در كشور، ايجاد فشار بيش از حد بر جنگل‌ها و محيط زيست … كاغذ
  روبه افزايش است و هر روز بیشتر شاهد تخریب جنگل‌های بی‌نظیر کشور … در نابودی
  جنگل‌، قاچاق چوب، فقر گسترده ساکنان حاشیه جنگل‌ها، حضور دام در …
  سـرزمـیــن مـا – جنگلهای چهارمحال و بختیاری در معرض تخریب
  sarzamina.blogfa.com/…/جنگلهای-چهارمحال-و-بختیاری-در-معرض-تخریب‎Cached۶۳ گونه درخت و درختچه در این جنگل ها شناسایی شده است که پوشش عمدهٔ جنگلی این
  مناطق بلوط غربی است. دلیل عمده تخریب در جنگلهای چهارمحال و بختیاری حضور دام
  مازاد …
  «جنگل ابر»، نماد حفاظت از «جنگل» است – خبرگزاری تسنیم – Tasnim
  https://www.tasnimnews.com/…/جنگل-ابر-نماد-حفاظت-از-جنگل-است‎Cached28 فوریه 2015 … مدیرکل حوزه روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن
  بیان اینکه دام جنگل و مراتع را تخریب می‌کند، بیان کرد: حضور …
  جنگل‌هاي زاگرس در بخاري ها – سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و …
  www.tabnak.ir/fa/news/144481/جنگل‌هاي-زاگرس-در-بخاري-ها‎Cached26 ژانويه 2011 … 50 درصد تخريب جنگل هاي زاگرس و ارسباران طي 20 سال اخير در حالي براي … از سوي
  اهالي جنگل است ، مي گويد: حضور دام در جنگل و زراعت عوامل تهديد …
  اقتصاد ایران آنلاین – دام‌ها عليه جنگل‌هاي شمال
  eghtesadeiranonline.com/vdcaaan6649n0a1.k5k4.html‎Cached20 ژوئن 2013 … اقتصاد ایران آنلاین- آزاده رضايي: سالانه هزاران هکتار از جنگل‌هاي شمال کشور تخريب
  مي شود و اين تخريب را عوامل متعددي رقم مي زند. حضور ۶ ميليون دام …
  [PDF] ی اﺟﺮای اﺻﻮل ﺟﻨﮕﻞ در ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎ ﻧﻘﺎط ﻗﻮت، ﻧﻘﺎط ﺿﻌﻒ، ﺗﻬﺪﯾﺪ – فصلنامه علوم و …
  jest.srbiau.ac.ir/article_195_1012b1a9167a1cac8f1e0c6f6055d00d.pdf‎Cached
  Similarﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ. ی ﺷﻤﺎل ﻣﯽ ﺗﻮان اﺷﺎره ﻧﻤﻮد ﺑﻪ. : ﺣﻀﻮر دام در ﺟﻨﮕﻞ؛ ﮐـﺎﻫﺶ. ﺳﻄﺢ. ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ. ؛ ﻋﺪم ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﻬﯿﻪ و
  …… ﺗﺠﻬﯿﺰات ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ آن. ﻫﺎ ﺟﻬﺖ ﮐﻨﺘﺮل و ﻧﻈﺎرت ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺮ. ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺨﺮﯾﺐ. (. آﺗﺶ ﺳﻮزی، ﻗﺎﭼﺎق، آﻓﺎت و.
  چرای بی رویه دام عامل اصلی تخریب جنگل هیرکانی است – راهنمای سفر به …
  ishomal.com/چرای-بی-رویه-دام-عامل-اصلی-تخریب-جنگل-هی/‎Cached23 مه 2015 … چرای بی رویه دام عامل اصلی تخریب جنگل هیرکانی است … مراتع و آبخیزداری کشور،
  حدود دو میلیون و ۹۵۰ هزار راس دام در جنگل های هیرکانی حضور دارند.
  جنگل های شمال در حال مرگ تدریجی – ســــــــلام گیلان
  salamguilan.com/?p=13387‎Cached16 ژوئن 2017 … درباره تخریب عمدی جنگل‌ها و فرایندی که بدون آتش‌سوزی، درختان را برای مقاصد
  مختلف قطع می‌کنند، هم وجود دام و هم … *حضور دام در جنگل فاجعه است
  [PDF] 194 K
  ijrdr.areeo.ac.ir/article_104402_7527e3fdd481d3b883a1a89c74a0314c.pdf‎Cachedﻣﺮﺑﻲ ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺨﺶ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﺑﻴﺎﺑﺎن، ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﺟﻨﮕﻠﻬﺎ و ﻣﺮاﺗﻊ ﻛﺸﻮر. -3 … ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﻛﺸﻮر ﻃﻲ ﻗﺮﻧﻬﺎ،
  ﺑﺴﺘﺮ زﻳﺴﺖ، ﺗﻮﻟﻴﺪ و ﻣﻌﺎش و ﺣﻀﻮر اﻗﻮام ﻛﻮﭼﻨﺪه اﻳﻦ ﺳﺮزﻣﻴﻦ ﺑﻮده و. ﺑﻪ …. دام ﻣﻄ. ﺮح ﻛﺮده اﺳﺖ . -. ﻛﺮﻳﻤﻲ.
  ) 1356(. ﻋﻠﻞ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﻣﺮاﺗـﻊ اﻳـﺮان را ﭼـﺮاي. ﺑﻲ. روﻳﻪ. و ﺗﻌﺪاد زﻳﺎد دام و ﭼﺮاي ﺑﻴـﺸﺘﺮ از ﻇﺮﻓﻴـﺖ ﻣﺮﺗـﻊ.
  [PDF] ﻧﺸﻴﻨﺎن ﺧﺮوج دام از ﺟﻨﮕﻞ و ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﻲ ﺟﻨﮕﻞ ﺗﻌﻴﻴﻦ اوﻟﻮﻳﺖ – مجله جنگل ایران
  www.ijf-isaforestry.ir/article_4357_461f24fafba071ace6eba4716b212b09.pdf‎Cached6 سپتامبر 2009 … ﻣﻨﻈﻮر ﺟﻠﻮﮔﻴﺮي از ﺗﺨﺮﻳـﺐ و ﻛـﺎﻫﺶ ﺻـﺪﻣﻪ ﺑـﻪ ﻣﻨـﺎﺑﻊ. ﺟﻨﮕﻠﻲ. ،. روش. ﻫﺎي ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺎﻳـﺪار. را در ﭘـﻴﺶ
  ﮔﺮﻓﺘـﻪ. اﻧـﺪ. (. ﻳﺨﻜﺸﻲ،. 1382. ). در اﻳﻦ ﺑﻴﻦ وﺟﻮد ﺟﻨﮕﻞ. ﻧﺸﻴﻨﺎن و ﺣﻀﻮر. دام.
  ایران من سبز بمان
  iraneman210.iran.sc/‎Cached
  Similarانواع بهره برداری ها و دخالت های منجر به تخریب در جنگل های گستره زاگرس مرکزی …..
  یکی از علل این نابودی که بسیار پر حاشیه بوده‌ بحث حضور دام در این مراتع است.
  سازمان حفاظت محیط زیست -استان مازندران -زیرپورتال استان مازندران …
  mazandaran.doe.ir/Portal/…/ShowPage.aspx?…ID…‎Cachedبزرگ‌ترین گوزن ایرانی از نظر جثه است و از عوامل تهدید‌کننده آن تخریب … تغییر
  کاربری و توسعه‌ی روستاها، حضور دام در جنگل نیز از عوامل مهم تخریب به شمار می روند.
  محیط زیست ایران در سالی که گذشت – iran emrooz
  www.iran-emrooz.net/index.php/news2/49997/‎Cached24 مارس 2014 … زمين خواران و تخريب کنندگان جنگل پس از ضرب و شتم جنگل بانان، دهها … در زير
  اشکوب جنگلها، قطع بی رويه درختان، ريزگردها و حضور دام در جنگلها …
  تاپیک جامع – نابودی جنگل های ایران – پرشین پت
  persianpet.org/forum/thread43793.html‎Cached5 نوامبر 2006 … خبرگزاري ميراث فرهنگي تخريب و تصرف در جنگل‌ها به حداقل ممكن در چند ….. وي
  خاطرنشان کرد: حضور دام از جمله عوامل تهديد عرصه هاي جنگلي است که …
  ارزیابی اقتصادی- اجتماعی طرح‌های ساماندهی و خروج دام از جنگل و تجمیع …
  neijournal.iaunour.ac.ir/article_515443.html‎Cachedطرح ساماندهی و خروج دام از جنگل و تجمیع خانوارهای پراکنده جنگلنشین در واقع طرح …
  بر اساس مطالعات صورت گرفته،87 درصد از عوامل تخریب در منابع طبیعی … این دوره
  تاکید مسئولان و کارشناسان جنگل بر عدم حضور دام در جنگل‌های شمال بوده است (25).
  بررسی مفهومی پیوند اجتماعات محلی با جنگل‌های شمال – شبکه مطالعات …
  npps.ir/ArticlePreview.aspx?id=11274‎Cached6 ژوئن 2015 … در نقطه مقابل این وصف از وابستگی، آمارها از فاجعه تخریب این جنگل‌ها … غیر مجاز
  توسط جنگلنشینان و روستاییان، حضور دام در جنگل، سرشاخهزنی و …
  چه عواملی منابع طبیعی و جنگل ها را تهدید می کند؟ – باشگاه خبرنگاران
  www.yjc.ir/fa/…/چه-عواملی-منابع-طبیعی-و-جنگل-ها-را-تهدید-می-کند‎Cached18 آوريل 2017 … … اثرات نامطلوب تغییرات اقلیمی،چرای بیش از حد دام، آتش سوزی جنگل ها و برداشت
  های غیر مجاز از منابع تهدید و تخریب منابع طبیعی را به همراه دارد.
  جنگلهای مدیترانه ای ایران – … For nature – هومن روانبخش
  hoomanjangali.persianblog.ir/tag/جنگلهای_مدیترانه_ای_ایران‎Cachedمورد اول مربوط به اتوبان تهران-شمال بوده که در منطقه مرزن آباد و حسن آباد تخریب …
  محدود کردن حضور دام می تواند احیای طبیعی جنگلهای زربین منطقه را در پی داشته باشد
  .
  [PDF] برنامه جنگل (pdf, 600KB) – موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور
  www.rifr-ac.org/FA/userfiles/file/UFiles/forest.pdf‎Cachedﻣﺼﺮف ﺳﺎﻛﻨﻴﻦ ﻛﺮه ﺧﺎﻛﻲ ﺟﻤﻠﮕﻲ ﻛﺎﻫﺶ ﭘﻮﺷﺶ ﮔﻴـﺎﻫﻲ و ﺗﺨﺮﻳـﺐ ﺟﻨﮕـﻞ و ﻣﺮﺗـﻊ را در ﺑـﺮ داﺷـﺘﻪ. اﺳﺖ …..
  ﺣﻀﻮر. دام و داﻣﺪار. ، ﻣﺮدم ﻓﻘﻴﺮ، روﺳﺘﺎﺋﻴﺎن و ﺧﺎﻧﻮارﻫﺎي ﺟﻨﮕﻞ ﻧﺸﻴﻦ در ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎي ﺟﻨﮕﻠﻲ. و.
  Fars News Agency : لزوم تصمیمات منطقه‌ای برای جنگل‌ها/ طرح تنفس …
  www.farsnews.com/printable.php?nn=13940822000658‎Cached14 نوامبر 2015 … امینی با بیان اینکه ما نگران تخریب بیشتر و تصمیمی که از سوی دولت … کرد: با
  توجه به تضاد دام با جنگل، تاکنون 81 درصد از دام‌ها از جنگل خارج شدند. … اکبر نجفی
  بر لزوم حضور نماینده سازمان جنگل‌ها در این جلسه تاکید کرد و گفت: …
  روزنامه كيهان90/11/25: پنجاه هزار تا يك ميليون تومان جريمه قطع يك درخت
  www.magiran.com/npview.asp?ID=2449123‎Similar14 فوریه 2012 … او در همين ارتباط از طرح خروج دام از جنگل ها مي گويد: «طرح ساماندهي جنگل نشينان …
  شود و هم از روند تخريب مراتع از طريق افزايش بي رويه چراي دام و يا مازاد بر … پارك و
  جنگل چنانچه آتش سوزي شود بلافاصله قرقبان اطلاع داده و با حضور به …
  جنگل سازي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وبي جنگل‌زد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ايران – زیست بوم
  zistboom.com/fa/news/…/جنگل-سازي-د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وبي-جنگل‌زد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايي-د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر-ايران‎Cached26 ا کتبر 2015 … ارزش برخی از گونه‌ها و د‌‌‌‌رختان که د‌‌‌‌ر تخریب و تصرفات غیرقانونی مورد‌‌‌‌ ارزیابی قرار
  … فشار بیش از حد‌‌‌‌ حضور د‌‌‌‌ام، کشت زیراشکوب جنگل، گلا ‌زنی، …
  بنه | دیده‌بان طبیعت بختیاری
  www.tabiatbakhtiari.com/?s=بنه‎Cached
  Similarگسترش زراعت دیم در زیراشکوب جنگل‌های زاگرس، حضور پرشمار دام و چرای مفرط در …
  و جالب‌تر اینکه راه جلوگیری از عقب‌نششینی و تخریب جنگل‌های بلوط و احیای …
  جنگل های گلستان گنجینه ذخایر ملی/مردم بهترین دیده بان منابع طبیعی
  www.golestan24.com/…/7077-جنگل-های-گلستان-گنجینه-ذخایر-ملی-مردم-بهترین-دیده-بان-منابع-طبیعی‎Cached20 آوريل 2015 … ما در بخش هایی از جنگل های استان شاهد تخریب کیفی هستیم به طوری که حضور دام در
  این مناطق به دلیل هم مرز بودن آن ها با اراضی زراعی اتفاق می افتد و …
  [PDF] دریافت فایل
  ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/521976‎Cachedﻣﺤﺼﻮﻻت داﻣـﯽ از ﯾـﮏ ﺳـﻮ. و. ﺑـﺎﻻ ﺑـﻮدن … ﺑﻮﻣﯽ و ﻋﺪم اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻮﺛﺮ از ﺟﻮاﻣﻊ ﻣﺤﻠﯽ در ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺳﺎزي،
  ﺗـﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿـﺮي و ﻋـﺪم ﺣـﻀﻮر ذﯾﻨﻔـﻊ ﻫـﺎ و ذي …. ﻧﺮخ ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﯿﺶ از دو ﺑﺮاﺑﺮ اﺣﯿﺎي آن ﻫﺎ رﺳﯿﺪه
  ﺑﻮد.
  حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبيعی يك وظيفه همگانی است
  www.lahig.ir/fa/pages/?cid=3686‎Cached
  Similar2 آوريل 2011 … رئيس اداره منابع طبيعي لاهيجان گفت: جنگل‌ها و مراتع جزء منابع خدادادي و از … وي
  تصريح كرد: تخريب جنگل به دليل بهره‌وري بي‌رويه و غيراصولي، قطع غيرمجاز و
  استفاده نادرست جنگل‌نشينان از جنگل و حضور دام در آن صورت گرفته و …
  گزارش/ جنگل‌هاي شمال ايران بيمار است | خبرگزاری کشاورزی و منابع …
  iann.ir/?p=13896‎Cached15 نوامبر 2015 … گزارش/ جنگل های شمال کشور به روز سیاه نشسته اند ….. به هيچ وجه ما چنين ادعائي
  نداريم زيرا عوامل تخريب متعدد است از جمله حضور دام در جنگل، زمين …
  نگهبان کوهستان – گزارش برنامه جنگل نوردی باجا
  nishakooh.blogfa.com/post/28‎Cached
  Similarخروج دام از جنگلهای منطقه سبب زاد آوری بسیار خوب گونه جنگلی افرا شده است و این
  خود نشان دهنده آن است که حضور دام در جنگل نیز یکی از عوامل مهم تخریب جنگی می باشد

  گزارشی تکان دهنده از وضعیت جنگل های ایران – پایگاه خبر و عکس ایران
  www.iranpn.com/view/21441.html‎Cached6 مارس 2013 … هر چند دلایل تخریب جنگل‌ها قابل تامل است اما بی‌مهری مسئولان هم در این امر تاثیر به
  سزایی دارد. به گفته … حضور دام در جنگل فاجعه است. بر اساس بند …
  «بز» تخریب کننده مرتع یا راه حل مقابله با تغییر اقلیم – دنیای سفر
  www.donyayesafar.com/n/4515‎Cached30 ژانويه 2016 … در همایشی که با هدف دستیابی ایران به کرسی روز جهانی بز در موسسه تحقیقات علوم
  دامی کشور با حضور عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب …
  جنگل های سردشت با خطر تخریب مواجه است – جديدترين اخبار ايران و جهان …
  www.momtaznews.com/جنگل-های-سردشت-با-خطر-تخریب-مواجه-است/‎Cached
  Similar24 آوريل 2015 … ۳۰۷ هزار هکتار جنگل در چهارمحال و بختیاری/ حضور دام مهمترین عامل تخریب دیده بان
  حقوق حیوانات:جنگلهای استان چهارمحال و بختیاری با وسعتی معادل …
  دفن روزانه ۷ هزار تن زباله در جنگلهای شمال – مشرق نیوز
  https://www.mashreghnews.ir/…/دفن-روزانه-۷-هزار-تن-زباله-در-جنگلهای-شمال‎Cached11 مارس 2017 … نوبخت چرای بی‌رویه دام را از دیگر مشکلات تخریب جنگل‌ها برشمرد و افزود: 2 میلیون و
  954 هزار واحد دامی در این حوزه داریم که از مجموع 26 میلیون و 500 …
  [DOC] 20120326173652-4023-597.docx
  www.ensani.ir/storage/Files/20120326173652-4023-597.docx‎Cached
  Similarسازمان جنگلها وجود دام و تبع آن دامداران را از عوامل نابودی به شمار می آورد و … گفتنی
  اینکه سالیانه 2/7 میلیون هکتار از منابع جنگلی جهان تخریب می شود. ….. به علت
  حضور دامداران سنتی در جنگل سالانه 800 الی 900 هزار متر مکعب از چوبهای جنگلی
  در …
  نجات جنگل های شمال – خر دوپاره شدن جنگل های هیرکانی
  sosjangal.blogfa.com/post-7.aspx‎Cachedحضور دریاچه ی مازندران به عنوان بزرگترین دریاچه ی جهان، بازمانده ی دریای بزرگ ….
  از حد دام‌ در جنگل‌ و مرتع‌ و تبدیل‌ جنگل‌ به‌ اراضی‌ کشاورزی‌ و باغی‌ را از عوامل‌ تخریب‌

  خاطرات اسکندر فیروز: Memoirs of Eskandar Firouz – Google Books Result
  https://books.google.co.uk/books?isbn=1588140881
  Eskandar Firouz, اسکندر فیروز – ‎2012 – Engineers
  شرفیابی تقریباً در همین برهه از زمان به حضور شاه شرفیاب شادم تا راجع به … دانستم
  تا پس از توضیحات مختصری دربارهٔ امور کانون شکار، به اهمیت مراتع و جنگلها و نیز
  به … راجع به زیان هایی که به واسطه افراط در چرای دام به مراتع کشور وارد میشود، که
  گاهی … چرا می کنند؛ اضافه کردم که چرای باز بالاخصی موجب بیشترین تخریب می
  شود.سایت خبری محیط زیست ایران – جنگل‌های هیرکانی در صف مرگ!
  www.mohitzist.ir/fa/content/1541/جنگل‌های-هیرکانی-در-صف-مرگ!‎Cached17 ژانويه 2015 … اما این جنگل‌های ارزشمند با ویلاسازی، جاده‌سازی و چرای دام در حال نابودی و حتی … برده‌اند
  اما تاکید می‌کند که تعلیف دام بیشترین تخریب جنگل را در پی دارد. … علمی در
  جنگل‌ها شکل گیرد و هم دام‌ها در عرصه‌های جنگلی حضور داشته باشند.
  بررسی تاثیر خصوصیات رویشگاهی و تخریب های انسانی بر تنوع …
  plant.ijbio.ir/article_567_68.html‎Cachedواژه‌های کلیدی: تنوع گونه های گیاهی، خصوصیات خاک، تحلیل مسیر، جنگل های زاگرس
  … یکی از عوامل تخریب در زاگرس چرای سنگین دام در جنگل است که به خصوصیات خاک
  ….. در خاکهای با مواد آلی بالا ظرفیت تبادل کاتیونی افزایش یافته و انتظار حضور …
  نیستی به جان هستی «هلن», زوال جنگل‌های بلوط – بختیاران
  www.bakhtyaran.com/report/356-helen-zagros-baloot‎Cached24 فوریه 2014 … جزایری حضور دام مازاد بر ظرفیت در جنگل‌های استان را از جمله علل تخریب جنگل عنوان
  کرد و ادامه داد: حضور مردم در عرصه‌های جنگلی، رشد فزاینده جمعیت و …
  جنگل‌های مانگرو در چنگ مرگ – جام جم آنلاین
  jamejamonline.ir/online/…/جنگل‌های-مانگرو-در-چنگ-مرگ‎Cached8 مه 2016 … چرای دام و خشکسالی، از عواملی است که زادآوری درختان حرا و چندل را تهدید می‌کند …
  بومیان حاشیه رویشگاه‌های مانگرو به عنوان یکی از عوامل تخریب جنگل‌های حرا یاد … با
  حفظ جوانب زیست‌محیطی شرایط حضور گردشگران را در این رویشگاه‌ها …
  عامل انسانی، بیشتر از حریق به جنگل ها صدمه می زند – افکار نیوز
  www.afkarnews.ir/…/525266-عامل-انسانی-بیشتر-از-حریق-به-جنگل-ها-صدمه-می-زند‎Cached20 ژوئن 2016 … پدر بلوط ایران جولان بی رویه دام ها را از دیگر عوامل تخریب جنگل های و مراتع می داند و
  می گوید: دام ها با چرا بی رویه در جنگل ها و مراتع، اجازه احیاء را به …
  جنگل زراعی؛ راهکاری برای جلوگیری از فرسایش بادی خاک – راه دانا
  www.dana.ir/…/جنگل-زراعی–راهکاری-برای-جلوگیری-از-فرسایش-بادی-خاک‎Cached
  Similar22 جولای 2015 … در جنگل زراعی درختان همانند بادشکن عمل می‌کنند و مانع از فرسایش بادی خاک می‌شوند،
  … رطوبت خاک از فصلی به فصل دیگر از تخریب خاک جلوگیری می‌کند. … تلفیق دام
  و گیاه و حضور دام در مزرعه منجر به تقویت خاک با کود دامی و افزوده …
  [PDF] نسخه pdf
  pand.snn.ir/…/24032b21_efc0_4860_9239_6aae5676c517.pdf‎Cached
  Similar12 / مقاله تنوع زیستی و نقش آن در پایداری جنگل. 16 / کهنسالترین ….. عوامل
  بیولوژیکي نیز در تخریب جنگل ها نقش ….. به دليل وجود عوام ل مخربي چون حضور
  دام.
  جنگل و محیط زیست – جنگل
  www.moeinsdgh.blogfa.com/cat-2.aspx?p=2‎Cached
  Similar«مهم‌ترين زمينه و اصلي‌ترين عامل تخريب محيط‌زيست اين است كه دغدغه حفظ ….. وجود
  معضلات اجتماعي به ويژه حضور دام و جنگل نشينان, ناكافي بودن امكانات فني و مالي …

 • دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری
 • دانلود تحقیق ماوراء صوت (Ultrasound)
 • دانلود پژوهش طراحی فنی – استادیوم ورزشی
 • دانلود پژوهش رنگ در نشانه (پیكتوگرام)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحولات اجتماعی
 • دانلود پژوهش آجر سبک
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه تفکر انتقادی
 • دانلود پژوهش كاربرد كامپیوتری بردارهای رتیز وابسته به بار
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه مواد مخدر
 • دانلود مقاله آمار میزان بارندگی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه مطالعات تاب آوری
 • دانلود پژوهش آمار عامل های کاهش ازدواج کدامند؟
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهریه در اسلام
 • دانلود پژوهش آمار
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیش بینی مدیریت
 • دانلود تحقیق نقش سیستمهای اطلاعاتی و تكنولوژی در مدیریت زنجیره‌ تامین
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پژوهشگری معلمان
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بازی رایانه ای
 • دانلود پژوهش بررسی طرح تولید نان های صنعتی و بهبود دهنده ها
 • دانلود مبانی نظری بازنمایی تفاوت های جنسیتی در سینما
 • دانلود مبانی نظری قدرت در نگاه مارکسیسم، نخبه گرایان و…
 • دانلود تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در كشورهای گوناگون
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهمیت مالیات
 • دانلود پژوهش خواص سوپرآلیاژها و مقاومت آنها در برابر خوردگی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی چیست
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق الگوهای ارتباطی خانواده و انگیزش پیشرفت
 • دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق استرس
 • نقد و بررسی آثار معماری جیمز استرلینگ
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد
 • نقاشی دیواری دو امام زاده در استان گیلان شهر لاهیجان
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر
 • تکنولوژی اجراء در سد خاکی با هسته رسی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش استنادها درایران وجهان
 • چرا و چگونه میکرو RNA ها را بررسی می کنند ؟ MicroRNA: Why Study It and How
 • ادبیات و پیشینه تحقیق بازار سرمایه
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق در اسلام
 • دانلود مقاله حشرات، قارچ، میكروارگانیسم ها
 • ادبیات و پیشینه تحقیق افسردگی
 • دانلود مقاله اختلالات متابولیکی در گاوهای شیری
 • ادبیات و پیشینه تحقیق اختیارات سرمایه گذاری
 • دانلود مقاله خوراک تغذیه در گاو
 • ادبیات و پیشینه تحقیق اخلاق حرفه ای
 • دانلود مقاله خوراک حیوانات اهلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی و ادراک خداوند (فصل دوم)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهداف پیشرفت تحصیلی
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه پیشرفت تحصیلی در دانش آموزان (فصل دوم)
 • دانلود مبانی و پیشینه نظری هویت و نحوه شکل گیری آن (فصل دوم پایان نامه)
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری
 • دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری دلزدگی زوجین در زندگی زناشویی
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه کاری کارکنان(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های هویتی(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد ویژگی های شخصیتی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های مدیریت(فصل دوم روانشناسی)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق ادراک بینایی و شنوایی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش رضایت شغلی و سلامت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های هویت فردی و پیشرفت تحصیلی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت عمومی و تعارض کار با خانواده(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش حافظه و ابعاد حافظه(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک های عشق ورزی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش انگیزه یادگیری بالینی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش یادگیری خود تنظیمی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال ADHD یا بیش فعالی و نقص توجه(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودکشی و افکار خودکشی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ابعاد سرشت و منش در شخصیت (فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودپنداره تحصیلی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خانواده و شیوه های فرزندپروری(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش موسیقی درمانی(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش امیدواری و امید به زندگی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوگیری توجه(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش روان درمانی حمایتی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش اضطراب امتحان(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عملکرد تحصیلی و پیشرفت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت های اجتماعی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق مولفه های خلاقیت(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارهای خودکنترلی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش خودپنداری و خویشتن داری(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش راهبرد های فراشناخت(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش سلامت عمومی فردی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ابعاد تربیت معنوی(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های رسانه ها(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های رسانه ها(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش ماهواره و نهاد خانواده(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای فراشناخت(فصل دوم پایان نامه)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش تحلیل محتوا(فصل دوم)
 • مبانی نظری و پیشینه پژوهش استرس تحصیلی(فصل دوم)
 • <a rel="nofollow" target="_blank" href="http://doc.lono.ir/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%b8%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%be%db%8c%d8%b4%db%8c%d9%86%d9%87-%d9%be%da%98%d9%88%d9%87%d8%b4-%d8%a7%d8%ad%d8%b3%
 •       مطالب مرتبط

  درباره نویسنده:

  فرستادن دیدگاه

  نوشته‌های تازه

  × بستن تبلیغات